Ders Notları

Bir dostunuza veya aile büyüğünüze duygu ve düşüncelerinizi yazınız.

2. Sınıf Türkçe Bir dostunuza veya aile büyüğünüze duygu ve düşüncelerinizi yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir dostunuza veya aile büyüğünüze duygu ve düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Babacığım ;

Seni çok seviyorum. Bir söz vardır ya gölgen yeter. Sen yanımda olunca dünyalar benim oluyor. Hiç bir şeyden korkmuyorum. Çünkü ne olursa olsun babam beni kurtaracaktır.


Bir dostunuza veya aile büyüğünüze duygu ve düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Anneciğim ; 

Seni çok seviyorum. Sürekli olarak beni sevdiğin, benim sorunlarımla ilgilendiğin için teşekkür ederim. Senin cennet kokan kokun, o güller açan gülücüklerini çok seviyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile bireylerimiz arkadaşlarımız ve akrabalarımız her biri birbirinden değerli ve özeldir onlara sevgimizi ve saygımızı anlatmak için güzel sözcükler kullanabiliriz özellikle anne ve babamıza sevgimizi anlatırken nezaket sözcükleri ve sevgi sözcükleri kullanmak onları mutlu eder anne ve babamız bizi karşılıksız bir şekilde sever ve büyüktürler aynı şekilde dedemizin denemesi da yıllarımız kardeşlerimiz teyzelerimiz halılarımız ve amca larımızla bizi sever ve her zaman bize şefkatle bakarlar bu sebeple büyüklerimize sevgi sözcükleri kullanmak onlara sevgimizi göstermek ve davranışlarımıza saygılı olmak elbette ki onları mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.