Bir insanı dış görünüşüne göre değerlendirmek doğru mudur? Neden?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Bir insanı dış görünüşüne göre değerlendirmek doğru mudur? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir insanı dış görünüşüne göre değerlendirmek doğru mudur? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Bir insanın dış görünüşe göre değerlendirmek doğru değildir.

Çünkü insanlar dış görünüşüyle değil içerisindeki var olan düşünce sistemiyle güzel ahlakıyla sözleriyle ve belli erdemleri ile beraber değerlendirmek onu nasıl biri olduğunu anlamamızı sağlayacak Duygular ve düşünceler olarak ifade etmemiz doğru olacaktır.


Bir insanı dış görünüşüne göre değerlendirmek doğru mudur? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Günümüzde bir insanı dış görünüşüne göre değerlendirmek Elbette doğru bir değerlendirme olmayacağını ifade ederek cümlemize başlamalıyız.

Insanları dış görünüşüyle değerlendirdiğimiz zaman ileride birçok sorunla karşı karşıya kalabilir Aramızda bir çok sorunlar çıkabilir.

Ancak insanları dış görünüşüyle değil güzel ahlakı Allah korkusu güzel sözleri davranışları iletişim kabiliyeti ve birçok Erdem ile beraber değerlendirdiğimiz zaman en iyi arkadaşı elde ederek hayatımıza güzel bir şekilde devam edebileceğimiz ifade etmek doğru olacaktır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir insanı dış görünüşüne göre değerlendirmek doğru mudur? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir insanın dış görünüşüne göre yargılamak hiç doğru bir davranış değildir. İnsanların giyin işleri ve yapıcısı özellikleri dış görünüşlerini belirler. Dış görünüş lerimiz için bizi seven veya dış görünüş lerimiz için bizim yanımızda olan insanlar gerçek dostlarımız sayılmaz. Bir insan temiz ve tertipli ise dış görünüşünün hiçbir önemi yoktur. Aksine insanı güzel yapan ve kıymetini arttıran ahlaki davranışları Iğdır. Sabırlı hoşgörülü merhametli saygılı bir insanı kim sevmez ki. Yalnız ahlak kötü olan bir insana yaşamak oldukça zordur. Aynı şekilde dış görünüşü güzel olan fakat insanlık duyguları iyi olmayan bir insanla da yaşamak ve ilişki kurmak oldukça zor olabilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!