Ders Notları

“Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” cümlesi ile anlatılmak istenen nedir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler “Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” cümlesi ile anlatılmak istenen nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” cümlesi ile anlatılmak istenen nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

“Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” cümlesi bizlere bir kişinin başkalarının haklarını ihlal etmediği sürece istediğini yapabileceği ancak başkalarının haklarını ihlal edici davranışları yaptığında bu özgürlüğünün biteceği anlamına gelmektedir.


“Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” cümlesi ile anlatılmak istenen nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

“Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” cümlesi çok doğru bir sözdür. Bu söz bizlere insanların bir çok özgürlüğü dilediği gibi yapabileceği anlamına gelmektedir. ancak bu özgürlüklerin başkaların hak ve özgürlüklerine zarar verdiğinde biteceği anlamına gelen bir sözdür.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir insan özgürlüğünün başka bir kişiye bağlı olarak yaşaması elbette ki onun özgür bir şekilde yaşıyor olmasının önüne geçen en büyük engeldir. Özgürlüğümüz bize ait olan ve yalnız bize özel olan bir haktır. Bu hakkımız sayesinde bütün hak ve özgürlüklerimizi yaşayabiliyoruz Özgür olmayan insan birçok hak ve özgürlüğün den kasıtlı bir şekilde hayatın tadını alamaz. Aynı şekilde Özgür bir ülkede Özgür önümüzü benimseyen ve düşüncelerimizi bilen bir toplumda yaşamımızda Özgür yaşamımıza eşdeğerdir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.