Bir robotunuz olsun ister miydiniz? Gelecekte robotların yaşantımızda olması konusunda ne düşünürsünüz?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Bir robotunuz olsun ister miydiniz? Gelecekte robotların yaşantımızda olması konusunda ne düşünürsünüz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir robotunuz olsun ister miydiniz? Gelecekte robotların yaşantımızda olması konusunda ne düşünürsünüz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Bir robotum olmasını Tabii ki isterdim robotlar sayesinde hayatım çok daha kolay ve çok daha hızlı şekilde olacaktır.

Robotlar sayesinde sabah kalktığımda giysilerim ütülenmiş olacak kahvaltım hazır olacaktır. Arabaya bindiğimde kaza riski olmadan arabamla yolculuk yapabileceğim arabamda yolculuk yaparken arka koltukta oturup kahve içebileceğim, işime gittiğimde yapacağım işler benim komutlarımla ellerimi bile kullanmadan hal olmuş olacak, akşam eve gelmeden istediğim yemekler robotlar tarafından hazırlanmış olacak, eve geldiğimde klimalar açılmış içeri girdim de beni rahatlatıcı bir müzik çalıyor olacak ve duşum hazır olacak.


Bir robotunuz olsun ister miydiniz? Gelecekte robotların yaşantımızda olması konusunda ne düşünürsünüz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Bir robotum olmasını isterdim gelecekte büyük olasılıkla insanların işlerini ihtiyaçlarını iş dünyası ve ev hayatını düzenleyen robotlar olacaktır. Bu robotlar Siz uyanmadan kahvaltınızı hazırlamış giysilerinizin ütülenmiş olarak hazır olacaktır.

Evinizi süpürmek için zaman harcama edeceksiniz evinizin temizliği temizlik robotları tarafından hızlı bir şekilde yapılacaktır. Siz evinize gelmeden akşam yiyeceğiniz yemeği akıllı telefonunuzdan seçecek Akıllı Robotlar tarafından yiyeceğiniz yemekler hazırlanacaklar.

Siz gelmeden odanızın sıcaklığı ayarlanacak koltuğunuza oturduğunuzda sevdiğiniz program otomatik olarak açılacak veya yorgunluğun üzerine içmek istediğiniz kahveniz anında gelecek kahve içerken dinlemek istediğiniz rahatlatıcı bir müzik açılacak uyumadan önce duş almanız için banyonuz hazır olacaktır. Daha bunun gibi birçok kolaylık siz parmağınızı bile oynatmadan robotlar tarafından hizmetinize sunulacak.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir robotunuz olsun ister miydiniz? Gelecekte robotların yaşantımızda olması konusunda ne düşünürsünüz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir robotu olmasını isterdim bir robotum olsaydı bana günlük işlerinde yardım edebilir de ayrıca bir yere git beni de zorlandığım zaman veya bir ilişki yapmakta zorlandığımız zaman bana yardım edebilirdi. Ayrıca robotların zekası da bize yardımcı olabilir sahip oldukları bilgiler sayesinde ödevlerimizi de ve araştırmak istediğiniz tüm konularda bize yardımcı olabilirlerdi eğer bir robotum olsaydı evcil hayvan gibi olmasını isteyebilirdim evcil hayvanlar gibi onu gezdirmek eğlenmek zaman geçirmek de güzel olabilirdi zaten günümüzde robotların az olması gelecekte robotların aktif bir şekilde hayatımızda olması düşünmektedir bu da kullandığımız tüm ortamlarda robotların olacağına bir işarettir bu da teknoloji ilerlemiş bölümlerinde meydana gelebilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!