Bir ülkenin kalkınmasında tarım mı, sanayi mi daha önemlidir? Bu konuyla ilgili bir araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

8. Sınıf Türkçe Bir ülkenin kalkınmasında tarım mı, sanayi mi daha önemlidir? Bu konuyla ilgili bir araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir ülkenin kalkınmasında tarım mı, sanayi mi daha önemlidir? Bu konuyla ilgili bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Kalkınma süreci içerisinde olan ülkeler tarım sektörüne ağırlık vermektedirler. Bir lkenin halkının öncelikle karnının doyması ve ihtiyaçlarının giderilmesi gerekir.

Tarım sektörü olmadan sanayi sektörü bir anlam kazanamaz. Çünkü sanayi sektörüne ham maddeyi tarım sektörü sağlar. Buna örnek verecek olursak, elbise giysi üreten bir fabrikaya ham  madde pamuk tarlalarından gelir. Eğer siz pamuğu yurt dışından ithal olarak alır elbise üretmeye kalkarsanız size maliyeti çok pahalıya gelen ürünler üretmiş olursunuz.


Bir ülkenin kalkınmasında tarım mı, sanayi mi daha önemlidir? Bu konuyla ilgili bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Bir ülkede sanayi ve tarım sektörü iki ana üretim sektörünü temsil etmektedir. Sanayi sektörü çok önemli girdi çıktı olan tarım sektörü sayesinde ham madde sağlayarak üretimin devamlılığını sağlar.

Tarım yeryüzünde en gerekli en yaygın olarak kullanılan sektördür. Tarım toprakları yeryüzünün en stratejik kaynaklarıdır. İnsanları doyuran ve giydiren sektör tarımdır. Bitki ve hayvan ürünlerinin teknolojik şartlar altında en ekonomik şekilde elde edilmesi, pazarlanması açısından ana birimdir.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/bir-ulkenin-kalkinmasinda-tarim-mi-sanayi-mi-daha-onemlidir-bu-konuyla-ilgili-bir-arastirma-yapiniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir ülkenin kalkınmasında tarım mı, sanayi mi daha önemlidir? Bu konuyla ilgili bir araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir ülkenin ekonomisinin kalkınmasında tarımın da sanayi'nde önemli yeri olduğunu söyleyebiliriz. Tarım sayesinde üretmekte olduğumuz ve tüketmekte olduğumuz Ayrıca sahip olduğumuz verimli toprakların işlenmesi ülkemizin ihtiyacı olan bakliyatı meyve ve sebzeyi çeşitli ürünleri elde etmek amacıyla yapılan çok önemli mesleklerden biridir çok geçmiş zamandan itibaren çiftçilik yapılan meslekler arasında yer aldığını söyleyebiliriz tarımcılığı ve çiftçiliği arttırılması özen gösterilmesi ve bu alanda çalışmalar yapılması ülke ekonomisi güçlendireceği bilinmektedir. Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde sahip olduğumuz ağırlıkları sana yalan da geliştirerek ve birçok nöbetimi sanayi alanında fabrikalarla ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirerek elbetteki ülke ekonomisinin kalkınması sağlayabiliriz .
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!