Ders Notları

Bir yaralıyı hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulans veya yangına müdahale etmeye giden itfaiye gecikirse neler yaşanabilir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Bir yaralıyı hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulans veya yangına müdahale etmeye giden itfaiye gecikirse neler yaşanabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bir yaralıyı hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulans gecikirse içerisinde bulunan yaralı muhtemelen gerekli müdahale yapılamadığı için hayatını kaybedecektir veya kalıcı bir hasarla hayatta kalacaktır.
Yangına müdahale etmek için giden itfaiye yangına zamanında yetişemediği takdirde yangın büyüyecek çevresindeki yerlere de sıçrayacaktır. Bunun sonucunda maddi zarar oluştuğu gibi insanların ve de başka canlıların hayatına mal olabilecektir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Sağlık sorunu ile karşılaştığımız zaman bir doğal afet sırasında veya herhangi bir yardıma ihtiyacı olan kaza sırasında ihtiyaçları olan insanları her zaman 112 acil servisi arayarak ambulansı çağırabiliriz 112 acil serviste aksaması veya gelmemesi olay yerinde yardıma ihtiyacı olan veya sağlık sorunu yaşayan insanların ciddi sorunlar yaşayabileceğini bilmeliyiz aynı şekilde 155 polis ve itfaiye arabalarının da ihtiyaç durumunda geç kalması veya aksaması orada bulunan insanların birçok sorunlarla karşı karşıya kalabileceğini söyleyebiliriz bu durumları önlemek için öncelikle öncelik sırası olan bu gibi taşıtlara öncelik vermeliyiz daha sonra bu gibi telefon numaralarını gereksiz ve boş yere meşgul etmemeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.