Bir yerde yatırım yaparken doğal ve beşerî faktörler niçin göz önünde bulundurulmalıdır?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Bir yerde yatırım yaparken doğal ve beşerî faktörler niçin göz önünde bulundurulmalıdır? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bir yerde yatırım yaparken doğal ve beşeri özellikler yapacağınız işin maliyetini düşürmek için size katkı sağlar yapacağınız işin gün içerisinde hava şartlarının fazla değişmediği ikliminin mersin normallerinde olan güneşli gün sayısının fazla olduğu yerde seçersek ürettiğimiz ürünlerin ıslanmasını bozulmasına engellemiş oluruz.
Ayrıca beşeri özelliklerden yapacağımız yatırımın sanayi bölgesinde ulaşımın iyi olduğu yerde hammaddelere yakın olan bölgede yapılıyor olması da bizim girişimimiz de maliyet düşürmemizde sağlamış olur. Bir ürünü üretirken bizi şartlarıyla rahat hareket edebileceğimiz hammaddeye kolay ulaşabileceğimiz pazarlara kolaylıkla sevk edebileceğimiz bölgeler seçmemiz ürettiğimiz üründen daha hızlı kar etmemizi sağlamış olur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir yerde yatırım yaparken doğal ve beşerî faktörler niçin göz önünde bulundurulmalıdır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir yerde yatırım yapmak istiyorsak iş yapmak istiyorsan veya konut yapmak istiyorsan elbette ki beşeri faktörler iklim şartları coğrafi konumu göz önünde bulundurmak gerekir. Sosyal bilgiler ders kitabındaki tüm bilgileri cevapları ödevimi notlarını ve öğretmenimizin verdiği tüm ödevlerinin cevaplarını en güzel şekilde bu sayfada bulabiliyorum verdiğiniz cevaplar ve bilgiler çok güzel açıklamalı güzel cevaplarınız da her zaman ödevimi yapıyor ve çok mutlu oluyorum size teşekkür ederim sizler sayesinde sosyal bilgiler dersinde başarılıyım.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!