Ders Notları

Bir yerin yurt olabilmesini sağlayan unsurlar nelerdir?

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Bir yerin yurt olabilmesini sağlayan unsurlar nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir yerin yurt olabilmesini sağlayan unsurlar nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Biz Türkler için vatan sevgisi en kutsal ve gurur verici sevgilerden birisidir. Türkler içinde doğup büyüdüğü, çocukluğunu geçirdiği bu topraklar uğruna nice şehit olmuş, kahraman atasını hiçbir zaman unutmaz bu topraklar Türk kanı ile suçlandığı için bizde vatan sevgisi her sevgiden önce gelir.

Dünya üzerinde yaşayan milletler arasında vatanı için canından vazgeçen birinci millet Türk milletidir. Bunun en güzel örneğini Çanakkale de görürsünüz. Bu aziz vatanı düşman ayakları altında çiğnetmemek için binlerce şehidimiz Çanakkale de yatmaktadır.


Bir yerin yurt olabilmesini sağlayan unsurlar nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan sevgisi dendiği zaman aklıma Çanakkale gelir. Biz millet olarak ülkemizi vatanımızı her şeyin üstünde tutarız. 1071 den beri atamız Alparslan in ayak basması ile burası bize yurt olmuştur. Bu yurt için nice şehit vermişiz, kan dökmüşüz bu cennet vatan kanla alınmış, kanla sulanmıştır. Yurdumuzun her karış toprağı bizim için çok kıymetlidir.

Vatanımızı savunmak ve korumak bizim birinci vazifemizdir.bir diğer vazifemiz ise barışta bu cennet vatanı korumak onu daha güzel hale getirmek, onu münhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için eğitime, bilime ve sanata gerekli ve özverili çalışmalar yaparak diğer ülkelerden geri kalmamaya çalışmaktır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 4/E Harun dedi ki:

    Tşk ederim

     

  2. Merve dedi ki:

    Bir devletin yurt olabilmesi elbetteki o yurt içerisinde bulunan insanların vatanına olan bağlılığı vermiş olduğu milli mücadele ve vatana karşı olan görevlerini ve sorumluluklarını eksiksiz ve tam bir şekilde yapmaları örnek olarak verilebilir. Türkiye Cumhuriyeti devleti yurt olabilmek için elbette ki binlerce şehit ve gazi vermiş kahraman Türk milleti sayesinde sahip olduğumuz vatan toprakları her zaman vazgeçilmez halini almıştır. Bu konuda verdiğiniz bilgileri çok beğendim her zaman tüm derslerim de öğrenmek ve bilgilenmek için sizin sayfanızı ziyaret ediyor ve verdiğiniz bilgilerle çok güzel bir ilgileniyorum çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.