Bireysel farklılıklarımıza neden saygı göstermeliyiz? Yazınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Bireysel farklılıklarımıza neden saygı göstermeliyiz? Yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bireysel farklılıklarımıza neden saygı göstermeliyiz? Yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Saygı ve sevginin insanlar arasında eksik olmaması için insanların bir birlerinin bireysel farklılıklarına saygı göstermesi çok önemlidir. Her insanın farklı özellikleri olduğu gibi benzer özellikleri de vardır. Bu yüzden insanlar bir birlerinin bireysel özelliklerine saygı göstermelidir.


“Bireysel farklılıklarımıza neden saygı göstermeliyiz? Yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bireysel farklılıklar insanları bir birinden ayıran özelliklerin tümüne verilen isimdir. İnsanlar bir birlerinin özelliklerine saygı göstermesi gerekmektedir. Toplumda dayanışma ve huzurun tesisi için insanların öncelikle bir birinin farklı özelliklerine saygı göstermesi gerekmektedir. İnsanların kişisel ve fiziksel farklılıkları ayrıca toplumumuzun zenginliğini gösterir. Bu sebeplerden dolayı her zaman diğer insanların bireysel farklılıklarına saygı göstermeliyiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bireysel farklılıklarımıza neden saygı göstermeliyiz? Yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!