Ders Notları

Bireysel özellik nedir? Açıklayınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Bireysel özellik nedir? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bireysel özellik nedir? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bireysel özellik insanları bir birinden ayıran özelliklerin tümüne verilen isimdir. Bir arkadaşımızı bizden ayıran özelliklerin tümüne bireysel özellikler denir.


“Bireysel özellik nedir? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Her insana bir birinden farklı özelliklere sahiptir. İnsanları da bir birinden ayıran fiziksel ve kişisel özellikler vardır. Bu özelliklerin tümüne toplu şekilde verilen isim bireysel özelliktir. İnsanları bir birinden ayıran özellikler farklılık göstere bildiği gibi benzerlikte gösterebilir. Mesela arkadaşımız ile göz rengimiz aynı olabilir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bireysel özelliklerimiz denilince aklımıza bizi diğer insanlardan ayıran ve farklı kılan özelliklerimizin genel adı olduğunu bireysel özelliklerimiz bazen fiziksel özelliklerimiz bazen zihinsel ve duygusal özelliklerimiz olarak ayrılmaktadır bunlar bizi özel kılar bizim farklılıklarımız her zaman diğer insanlara karşı farklılıklarımızı ve özel hissettirdiğini söyleyebiliriz bireysel farklılıklarımız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yukarıda 2 sınıf hayat bilgisi ders kitabına verilen bilgilerle bu konuyu daha iyi bir şekilde anlayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.