Bireysel özellik nedir? Açıklayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Bireysel özellik nedir? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bireysel özellik nedir? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bireysel özellik insanları bir birinden ayıran özelliklerin tümüne verilen isimdir. Bir arkadaşımızı bizden ayıran özelliklerin tümüne bireysel özellikler denir.


“Bireysel özellik nedir? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Her insana bir birinden farklı özelliklere sahiptir. İnsanları da bir birinden ayıran fiziksel ve kişisel özellikler vardır. Bu özelliklerin tümüne toplu şekilde verilen isim bireysel özelliktir. İnsanları bir birinden ayıran özellikler farklılık göstere bildiği gibi benzerlikte gösterebilir. Mesela arkadaşımız ile göz rengimiz aynı olabilir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bireysel özellik nedir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Bireysel özelliklerimiz denilince aklımıza bizi diğer insanlardan ayıran ve farklı kılan özelliklerimizin genel adı olduğunu bireysel özelliklerimiz bazen fiziksel özelliklerimiz bazen zihinsel ve duygusal özelliklerimiz olarak ayrılmaktadır bunlar bizi özel kılar bizim farklılıklarımız her zaman diğer insanlara karşı farklılıklarımızı ve özel hissettirdiğini söyleyebiliriz bireysel farklılıklarımız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yukarıda 2 sınıf hayat bilgisi ders kitabına verilen bilgilerle bu konuyu daha iyi bir şekilde anlayarak öğrenebilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!