Bitki ve hayvanlar yaşamak için nelere gereksinim duyar?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Bitki ve hayvanlar yaşamak için nelere gereksinim duyar? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bitki ve hayvanlar yaşamak için havaya suya ve güneşe ihtiyaç duyarlar. Bitkiler havadaki karbondioksiti fotosentez yoluyla oksijene çevirir bu işlerini yaparken suya ve güneşe ihtiyaçları vardır.
Su ve güneş olmadan bitkilerin yaşaması imkansızdır. Hayvanlar ise beslenmek için bitkilere neden suya ihtiyaç duyarlar. Eğer doğada bitkiler olmazsa doğal olarak besinde olmayacaktır. Bitkilerin yok olması sonucu oksijenin de yok olmasıyla hayvan nesli de tükenecektir. Senin canlılar için güneş hava ve Su önemli kaynaklarıdır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bitki ve hayvanlar yaşamak için nelere gereksinim duyar?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çevremizde gözlemlemiş olduğumuz bitkiler ve hayvanlar yaşamlarını sürdürmek ve yaşamda kılabilmek için gerekli olan toprak su besin barınma iklim şartları ve coğrafi konum gibi şartlara ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz. Ördeğin çevremizdeki bitkiler toprağa bağlı olduğu için verimli Toprak Güneş ısı su ve iklim şartlarına ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz. Lise beslenmek barınmak besinlerini sürdürmek ve yaşamda kalabilmek için beslenmeye barınmaya suya ve iklimin elverişli olmasına ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!