Ders Notları

Bitki ve hayvanların bakımı ile ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Bitki ve hayvanların bakımı ile ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bitki ve hayvanların bakımı ile ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bitki ve hayvanların  bakımlarını sevgi ile yapmamız gerekir bitkileri günlük sulama mız gerekir onları kurutma malıyız diplerindeki zararlı otları almalıyız hayvanları küçüklüğünden itibaren besliyor Sak onları düzenli olarak beslemeli günlük ihtiyaçlarını karşılamaları temizlemeliyiz.


Bitki ve hayvanların bakımı ile ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bitki ve hayvanları yetiştirirken onlara ihtiyaçları olan bakımları yapmamız gerekir bir hayvan besliyorsak onu günlük beslemeli gerekli temizlikler ne yapmalı onunla ilgilenmeli onunla aramızda bir sevgi ve empati oluşması gerekmektedir. Bir bitki yetiştiriyorsak  onu günlük sulama mız gerekir dibindeki zararlı otları temizlememiz gerekir gerekiyorsa Budak yapmamız gerekir Sonuçta her canlı ilgi ister.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hamdiye dedi ki:

    Birçok hayvan ve sokak hayvanlarının bakımı için birçok bilgiler hepimizin bildiği bilgiler arasında yer alır.örneğin balıkları balık yemi ile beslenmesi arada sırada bulundukları akvaryumu temizlemek onların bakımı için yeterli olacaktır beslediğimiz köpek ve kedileri kendi mamaları ile beslemek onlar için yeterli vitamin ve beslenmeye yardımcı olacaktır ayrıca evimizde beslediğimiz muhabbet kuşlarının kuş yemi ile beslemek onlarla konuşmak onları gezdirmek kafesleri temizlemek onların bakımı için yeterli olacaktır

  2. ırmak dedi ki:

    mukelmel hep bu sıteyı kunlanırım

    fatene ırmak temel

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.