Bitki ve hayvanların sizin yaşamınızdaki önemi nedir? Nedenleriyle açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Bitki ve hayvanların sizin yaşamınızdaki önemi nedir? Nedenleriyle açıklayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Bitki ve hayvanların sizin yaşamınızdaki önemi nedir? Nedenleriyle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bitki ve hayvanların sizin yaşamınızdaki önemi nedir? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bitki ve hayvanların bizim yaşamımızdaki önemi çok büyük bir yer kapladığını ifade etmek gerekir. İnsanların hayatını devam ettirebilmesi amacıyla hem bitkisel hemde hayvansal ürünlere ihtiyacı vardır.


Bitki ve hayvanların sizin yaşamınızdaki önemi nedir? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanların hayatını devam ettirmesi amacıyla bitkilerden ve hayvanlardan ürünler elde ederek besin olarak bunları alması gerekmektedir.

Hayvansal ürünler bizlerin dayanıklı ve güçlenmesini sağlamakla beraber bitkisel ürünler bizlerin fonksiyonlarının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve düzene binmesini sağlayan besinleri elde etmemizi sağlar.

İşte bu nedenle bir insan olarak hayvansal ve bitkisel ürünleri dengeli bir şekilde almalı ve bedensel gelişimimizi en iyi şekilde tamamlamanız gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bitki ve hayvanların sizin yaşamınızdaki önemi nedir? Nedenleriyle açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!