Bölgenize ait bir efsaneyi anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

Bölgenize ait bir efsaneyi anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Bölgenize ait bir efsaneyi anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bölgenize ait bir efsaneyi anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Yaşadığım şehir olan İstanbul’un simgesi haline gelen kız kalesinin herkes tarafından bilinen güzel bir efsanesi bulunmaktadır. Güzel bir hikayesi vardır. Bu güzel efsaneyi sizlere anlatayım.


Bölgenize ait bir efsaneyi anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Kahinlerden biri birgün krala kızının 18 yaşıma geldiği zaman bir yılan tarafından sokularak öleceğini söyler. Bunun üzerine kral denizin ortasında bulunan bir kule yaptırır. Kızını bu kuleye yerleştirir. Böylelikle denizin ortasında olan kızına hiç bir yılanın ulaşamayacağı düşünülür.

Fakat kaderden kaçınılmaz bir durum vardır. Prensese gönderilen bir üzüm sepetinin içerisine bir yılan gizlenir. Prensesin hizmetçilerinden bir tanesi bir meyve tabağı yaparak prensesin odasına gider. Prensesin uyuduğunu görünce tabağı başucuna bırakır ve odadan çıkar.

Tabağın içine gizlenen yılan çıkarak uyuyan prensesi sokar. Ve zehrini prensese boşaltır. Kral bu olanları öğrendiğinde üzüntüsünden kahrolur. Kızına demirden bir tabut yaptırarak Ayasofya’nın giriş kapısının üzerine yerleştirir. Bugün tabutun üzerinde iki delik vardır. Yılanın ölümünden sonrada kızı rahat bırakmadığına rivayet edilmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bölgenize ait bir efsaneyi anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!