Ders Notları

Bor madeninin enerji alanındaki kullanımını ve ülke ekonomimiz için önemini araştırınız.

8. Sınıf Türkçe Bor madeninin enerji alanındaki kullanımını ve ülke ekonomimiz için önemini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bor madeninin enerji alanındaki kullanımını ve ülke ekonomimiz için önemini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bor madeninin enerji alanındaki kullanımı ülkemiz açısından büyük bir önem arz ettiğini ifade ederek cümlelerimizle başlayabiliriz.

Ülkemizin genel olarak dış ticaret açığının temel nedeni enerji olduğundan dolayı ülkemizde dünyanın %90 rezervinin bulunduğu Bor madenlerinin kullanılması dışarıya var olan enerji bağımlılığının azalmasına ve Dış Ticaret açığını kapanarak ekonomik olarak güçlenmemize yarar sağlayacaktır.


Bor madeninin enerji alanındaki kullanımını ve ülke ekonomimiz için önemini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ülkemizde dünyada en fazla var olan Bor madenlerinin rezervinin bulunmasından dolayı Bor madenlerinin enerji alanında kullanılması Ülke ekonomisi açısından önem arz etmektedir.

Ülkemizin var olan dış ticaret borcuna bakıldığı zaman en fazla Dış ticaret açığının enerji sektöründe gerçekleştiğinden dolayı ülkemizde kendi hammaddesi işleyerek Bor madeninden enerji elde etmemiş sonucunda dışarıya vereceğimiz enerji gelirim ülke içerisinde kalacağından dolayı ülkenin hızlı bir şekilde ekonomisini düzelterek insan refahının artırılacağı ve ülke ekonomisinin dünyada söz sahibi olabileceğini ifade etmemiz mümkündür.

İşte bu nedenle ekonomik refahın artırılabilmesi amacıyla Bor madenlerinin işlenerek enerji alanında kullanılması enerjinin fazlasının da dış ülkelere satılması sonucunda ülke ekonomisinin güçlenmesi ve bunun sonucunda devlet yapısının daha hızlı bir rol alarak insanların temel ihtiyaçlarının ucuz bir şekilde insanlara nakledilmesi toplumda huzuru barışı kardeşliği ve birçok güzelliği meydana getireceğinden dolayı ekonomik özgürlük bütün güzel kapıları açacağını ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ülkemizin doğal kaynaklarından biri olan Bor madenini işlemek ihtiyaçlarımızı karşılamak çeşitli ihtiyaçların ülke dışından karşılanmasını önüne geçmek ve ihtiyaçlarımızın bir çoğunu bu üründen elde etmek elbette ki mümkündür Bor madeni sayesinde temizlik sanayi ve birçok alanda gelen ihtiyaçlarınızı karşılayabilir Yeter ki işleme gücü olsun ve bu madeninin işlendiği zaman çeşitli ihtiyaçtan karşılandığını işletme tarafından bilinmesi ve insanların bu konuda bilinçlenmesi dir. Bor madeni sayesinde yalnız ülkemizin genel ihtiyaçları değil ülkemizin zengin kaynaklara sahip olduğu bu bulmadığını sayesinde ülkemizin dışı olan ihtiyaçları azalacaktır ve dışa ithal ettiğimiz ürünler sayesinde ülke ekonomisinin kalk olabileceğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.