Ders Notları

Bozulmuş, bayatlamış besinlerin sağlığa zararları neler olabilir? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Bozulmuş, bayatlamış besinlerin sağlığa zararları neler olabilir? Tartışalım.konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bozulmuş, bayatlamış besinlerin sağlığa zararları neler olabilir? Tartışalım.konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bozulmuş, bayatlamış besinlerin sağlığa zararları vücut için yıkıcı olabilir. Bozulmuş, bayatlamış besinlerin zehirlenmelere neden olabileceği gibi, vücutları zayıf olan kişilerde ise ölümcül olabilmektedir.


Bozulmuş, bayatlamış besinlerin sağlığa zararları neler olabilir? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bozulmuş, bayatlamış besinler bizlere zarar verdiği için sürekli olarak dikkat edilmesi gerekmektedir. Günümüzde bozulmuş ve bayatlamış besinler tüketen insanların zehirlendikleri haberlerini duymuşsunuzdur.

İşte bu nedenle bozulmuş, bayatlamış besinlerin sağlığa zararları çok fazla olduğunu ifade edebiliriz. Ancak bazı insanların metabolizmasının zayıf olması sonucunda insanlarda zehirlenmeler dışınca ölümcül nedenlere yol açabilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bozulmuş veya bayatlamış meyve ve sebzeler besinler ve ürünler sağlığımızı ciddi şekilde etkileyebilir. Örneğin manavdan veya pazardan aldığımız meyve ve sebzelerin çürük olması vitamin değerinden ve sağlık açısından düşük değerlere sahip olduğu düşünülebilir. Et ve et ürünleri süt ve süt ürünleri bayatlamış veya eskimiş oldukları zaman zehirlenmeleri ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilirler. Bu gibi ürünler sıcakta fazla bırakılmamalı hemen soğuk dolaplarda saklanarak saklama koşulları takip edilerek muhafaza edilmelidir. Ayrıca küflenmiş ekmek küflenmiş besinler sağlığımızı ciddi şekilde etkileyebilir küfte bulunan ve sağlığımızı doğru bir şekilde etkilemeyen bakteriler vücudumuza girdiği zaman sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.