Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir? | Forum Sayfa Cevapları

Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Buluşlar hayatımızı sürekli olarak olumlu yönde etkileyen bilim adamlarının veya mucitlerin bizlere vermiş olduğu teknolojik veya teknik kolaylıklar olarak ifade edilebilir.

Buluşlarla beraber insan hayatı çok kolaylaşmış insanların üzerinde var olan iş yükü Azalmış ve kolay bir şekilde bir yerden bir yere gitmiş ve rahat bir şekilde iletişim araçları ile beraber dünya ve ülke hakkında bilgiler elde edebilmiş ve iletişim kurabilmişlerdir.


Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Geçmişten günümüze kadar yapılmış olan buluşlar hayatımızı sürekli olarak kolaylaştırmış insanların günlük hayatında var olan iş yükünü azaltarak insanların daha rahat bir yaşam sürmesini sağlamıştır.

Ulaşım alanında yapılan buluşlar ile beraber insanlar daha rahat ve konforlu bir şekilde bir yerden bir yere en kısa sürede gidebilir mi şişmiş hem zaman hem rahat bakımından kazanç elde ettiği ifade edilebilir.

İletişim alanında yapılan buluşlar ile beraber insanlar birbirleriyle kolay ve ucuz bir şekilde iletişim kurmuş mesafe tanımadan iletişimlerini devam etmiş Ayrıca dünya ve ülke sorunları sıkıntıları ve haberleri hakkında hızlı ve güvenilir bilgiler almışlardır.

Ayrıca yapılan buluşlar ile beraber ev içerisinde ve gün içerisinde yapılacak işleri yapabilecek teknolojik aletler ile beraber iş yükünüz azaltılarak kendimizin daha rahat bir yaşam tarzına adapte olmamış sağlanmıştır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!