Buluşların gerçekleşmesinde merak duygusu ile hayal gücünün etkisi ne olabilir? Açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Buluşların gerçekleşmesinde merak duygusu ile hayal gücünün etkisi ne olabilir? Açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Buluşların gerçekleşmesinde merak duygusu ile hayal gücünün etkisi ne olabilir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Buluşların gerçekleşmesinde merak duygusu ile hayal gücünün etkisi ne olabilir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Buluşların çoğu merak etme dürtüsü sonucu bulunmuştur. İnsan doğası gereği merak eden bir varlıktır. Doğa üzerinde gördüğü ve nasıl olduğunu merak ederek bir çok buluş gerçekleşmiştir.


Buluşların gerçekleşmesinde merak duygusu ile hayal gücünün etkisi ne olabilir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İnsanların, başlangıçta evren ve doğa olaylarını merak ederek, araştırmaları sonucu bu buluşlar ortaya çıkmıştır. Daha sonra gelişen teknoloji ile teknik cihaz aletlerinin çalışma prensipleri merak edilerek yeni buluşlar meydana gelmiştir.

Buluşlar gerçekleştirebilecek mucitler ve bilim insanlarının temel özellikleri, merak duygusu ve hayal gücü bu gelişmeleri tetiklemiştir. Sorunlara karşı çözüm üretmek için merak içinde olan ve hayal gücünü kullanarak çözüm üretmeye çalışan bilim insanları ortaya önemli buluşlar çıkarmaktadırlar.

Böylece insanların doğa ve evren ile ilgili merakları giderilmekte, bunun yanında hayatları kolaylaştıracak buluşlar ortaya çıkmıştır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Buluşların gerçekleşmesinde merak duygusu ile hayal gücünün etkisi ne olabilir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!