Ders Notları

Burun sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

3. Sınıf Fen Bilimleri Burun sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Burun sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Burun sağlığımızı korumak için insanların Keskin maddelerden uzak durması çeşitli kokulardan uzak durarak belli standartlarda burunlarını korumaları büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca burun sağlığı için sürekli olarak belli aralıklarla doktora gidilmeli ve bununla ilgili var olan sorunların çözümlenmesi büyük bir önem arz etmektedir.


Burun sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Beş duyu organımızdan biri olan burnunu sağlığını korumak için insanların ilk olarak Doktor kontrolünde burunları ile ilgili var olan sorunların çözümlenmesi en önemli faktörlerin başında yer almaktadır.

Ayrıca burun sağlığını korunması için insanların Keskin olan okullardan uzak durması zararlı maddelerin alınmaması ve sürekli olarak burun temizliğine dikkat edilmesi burun sağlığı için büyük bir önem arz etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Burun sağlığımızı korumak için öncelikle nelere dikkat etmemiz gerekir. Çok aşırı kokulu ve aşırı soğuk ve sıcaktan burnumuzu korumalıyız. Burnumuzu aşırı darbelerden ve korumak gerekir. Burnumuza gelen şiddetli bir darbe burnumuzun yapısını bulabileceği gibi ayrıca nefes almamıza zorlaştırmaktadır. Burnumuz koku ve nefes almamız için gerekli olan duyu organlarımız arasında yer almaktadır. Burnumuzda herhangi bir sorun olduğu zaman veya nefeste sıkıntı çektiğimiz zaman doktora başvurarak tedavi olmakta gerekir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.