Bütün insanların birbiri üzerinde niçin hakkı vardır? Açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Bütün insanların birbiri üzerinde niçin hakkı vardır? Açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

‎u5. Sınıf Türkçe Bütün insanların birbiri üzerinde niçin hakkı vardır? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bütün insanların birbiri üzerinde niçin hakkı vardır? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Tüm insanların hiçbir ayrım olmaksızın eşit, özgür ve onurlu bir şekilde yaşama hakkına sahiptir. Tüm insanlar, cinsiyet, ırk, din,dil, yaş, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi fark olmaksızın kanun önünde eşittir.

Özgür bir şekilde düşüncelerini açıklamak, istediği yere gitmek yerleşmek, diğer insanlarla ilişkilerinde insanca ve hakça muamele görmek yaşam içerisinde sürdürdüğü haklardan bazılarıdır.


Bütün insanların birbiri üzerinde niçin hakkı vardır? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bütün insanların birbiri üzerindeki hakkı olması şundan dolayı kaynaklanmaktadır. Her insanın doğumdan itibaren yaşama, barınma, yemek yeme, dünya özgürlüğünden faydalanma, kanun önünde eşit haklara sahiptirler.

İnsan haklarını gözardı etmek, hor görmek insan vicdanında infak uyandıran barbarca eylemlere yol açmak, insanların korku ve yoksulluktan kurtulması için açlık sefalet içinde yaşayan insanlara el uzatmak, insanların birbirleri üzerindeki haklarını. En doğal açıklamasıdır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bütün insanların birbiri üzerinde niçin hakkı vardır? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!