Ders Notları

Bütün insanların ilgileri, düşünceleri ve zevkleri aynı özelliklere sahip olsaydı ne olurdu? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Bütün insanların ilgileri, düşünceleri ve zevkleri aynı özelliklere sahip olsaydı ne olurdu? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bütün insanların ilgileri, düşünceleri ve zevkleri aynı özelliklere sahip olsaydı ne olurdu? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bütün insanların ilgileri düşünceleri ve zevkleri aynı özelliklere sahip olsaydı eğer toplum içerisinde insanların yaşaması mümkün olmazdı.

Çünkü toplum içerisinde insanların yaşayabilmesi için farklı mesleklere farklı düşüncelere ve farklı becerilere gereksinim duyulduğundan dolayı bir olarak düşünecek olursak Bu durum sürekli olarak devam etmesi mümkün olmayacağından dolayı toplum içerisinde birçok sorunla karşı karşıya kalabileceğimiz ifade edebiliriz.


Bütün insanların ilgileri, düşünceleri ve zevkleri aynı özelliklere sahip olsaydı ne olurdu? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bütün insanların ilgileri düşünceleri ve zevkleri aynı özelliklere sahip olması durumunda toplum içerisinde insanların belli sıkıntıları ve farklılıkları ortadan kalkacağı söylenebilir.

Ancak bütün insanların ilgileri düşünceleri ve zevkleri aynı olduğu zaman toplum içerisinde ihtiyaç duyulan farklı meslekten farklı düşünce yapısı ve farklı kültürel durumlar ortadan kalkacağı ndan dolayı insanların bir arada yaşaması zorlaşacak ve toplum içerisinde var olan düzen bozulacaktır.

Çünkü toplum içerisinde var olan düzenli devam etmesi için temizlik görevlisi Güvenlik güçleri manavı kasabı bakkalı marketi hemen hemen hemen her alanda farklı düşüncelere ve farklı bilgilere sahip olan kişilerin olması insanların ihtiyaçlarının giderilmesi ve toplumun düzenini devam etmesi için önemli bir yer tutmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tüm insanların düşünceleri bilgi ve becerileri ev veya fiziksel zihinsel özellikleri birbirinden farklı olabilmektedir bu farklılıklar insanların kendi benliğini oluşturur. Sadaka arasındaki farklılıklar ve petek eşitlikle düzenlenir eşitlik ilkesi sayesinde insanlar arasındaki farklılıklarımız diğer insanları gibi temel hak ve özgürlüklerinden faydalanmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.