Ders Notları

Büyüdüğünüzde hangi mesleği yapmayı düşünüyorsunuz?

3. Sınıf Türkçe Büyüdüğünüzde hangi mesleği yapmayı düşünüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüdüğünüzde hangi mesleği yapmayı düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Büyüdüğümde bir pilot olmak isterim. Kuşlar gibi uçmak dünyayı gökyüzünden görmek isterdim. Uzak yerleri görmek ve dünyanın her yerini gezmek isterdim.

Bunu en kolay gerçekleştirecek olanlar pilotlardır. Çünkü gökyüzünde uçtukları için çölleri, okyanusları, denizleri, yüksek dağları kolaylıkla aşabilirler.


Büyüdüğünüzde hangi mesleği yapmayı düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bir kaptan olmak isterdim. Kaptanlar geniş okyanuslarda, engin denizlerde yol alırlar. Farklı ülkeleri görme imkanları olur.

Kaptanlığın dışında olmak istediğim mesleklerden bir tanesi de subay olmak isterdim. Subay olup ülkemi terör mücadelesinde savunmak isterdim. Subay olup terör ile mücadelede en ön safta yer almak isterdim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Büyüdüğüm zaman bir mimar olmak isterim. Bilmiyorum marul ev içindeki dizaynı ve düzenine yapmak ve çeşitli yeniliklerle evi döşemek işyerlerini döşemek okullar ve içleri yapmak gibi düşüncelerim var. Mimarlığın yanında mühendisi olmak da çok güzeldir. Evler yapıtlar camiler okullar hastaneler yapmak ve iman etmek hem eğlenceli hem de çok güzeldir. İnsan yapmış olduğu eserleri gördüğü zaman oldukça mutlu olur. Bir insan sevdiği mesleği yaptığın zaman o meslekte başarılı olabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.