Büyük mucitlerin ortak özelliklerini küçük grup tartışmasıyla belirleyiniz.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Büyük mucitlerin ortak özelliklerini küçük grup tartışmasıyla belirleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Büyük mucitlerin ortak özellikleri ;Kararlarında bağımsız, egosu kuvvetli, emniyetli, kendine güvenen, dediği dedik, her şeyi kolay kolay kabul etmeyen; ferdiyetçi tiplerdir başkaları ile olan münasebetlerinde adetlere uymaz, asi, düzensiz, ben merkezli ve gösterişli olup gözlemci rolüne bürünmeye eğilimli ve içe dönüktürler.
Şevkli, istekli, hırslı, kendi kendine öğrenebilen, ısrarlı ve çalışkandırlar. Araştırıcı, meraklı, çok soru soran, ayrıntılara dikkat eden, şüpheci karakterdedirler; komplex şeylerden hoşlanırlar. Hayal güçleri fazla olması, orijinal şeyler üretmeleri, güçlükleri yenmek için yeni ve alışılmamış çözüm yolları bulabilmeleri özellikleri arasındadır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Büyük mucitlerin ortak özelliklerini küçük grup tartışmasıyla belirleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Büyük mucitlerin yapmış olduğu buluşlar ve icatlar elbette ki birçok deneyimlerden araştırmalardan çeşitli aşamalardan geçerek kazanıldığını söyleyebiliriz. Bıyık mucitler her zaman Çalışkan başarılı meraklı akıllı davranan ve her konuda kendini geliştirmiş olan insanlar olduğunu söyleyebiliriz. Büyük mucitleri yapmış olduğu birçok mucidi ve buluşu elbetteki aşama aşama kaydederek ve çeşitli birçok özelliklerini inceleyerek yaptıkları da söyleyebiliriz. Mucitlerin ortak özelliklerini söylemek istediğimiz zaman önem veren gözlemlenebilen araştırmalarını güzel bir şekilde tamamlayan ve her zaman yapmış olduğu başarılı sonuçlar elde etmek için çalışan ve zorlukların üstesinden gelen kişiliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!