Ders Notları

Büyüklerinize çocukken hangi oyuncaklarla oynadıklarını, oyuncakları nasıl temin ettiklerini sorunuz.

6. Sınıf Türkçe Büyüklerinize çocukken hangi oyuncaklarla oynadıklarını, oyuncakları nasıl temin ettiklerini sorunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüklerinize çocukken hangi oyuncaklarla oynadıklarını, oyuncakları nasıl temin ettiklerini sorunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Büyüklerimize çocukken oynadıkları oyuncakları sorduklarını zaman genellikle bezlerden yapılmış olalım bez bebeklerden veya tahtalardan yapılmış olan arabalarla oynadıklarını ifade etmemiz gerekin.

Bu oyuncakları genel olarak dışarıdan temin etmekten çok kısıtlı ortamlarda kendi yapmış oldukları sağlıklı ve el yapımı oyuncaklarla oynadıklarını söyleyebiliriz.


Büyüklerinize çocukken hangi oyuncaklarla oynadıklarını, oyuncakları nasıl temin ettiklerini sorunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Büyüklerinizin çocukken oynadıkları oyuncakları ifade etmek gerekirse genel olarak artık eşyalardan var olan bezlerden yapmış oldukları oyuncaklarla oynadıkları erkeklerin ise genel olarak marangozlarda veya kendi imkanları ile yapmış oldukları tahtalardan arabalar veya tahtalardan oyuncaklarla oynadıklarını söyleyebiliriz.

Günümüzde var olan sanayinin ve oyuncakçıların gelişmesinden dolayı bu oyuncaklarını temini genel olarak aileler tarafından el işleri ile yapılmış olan oyuncaklarla oynadıkları ve bunların kendi imkanları ile temin ettiklerini ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Eskiden büyüklerimiz oynamış olduğu oyuncaklar günümüzde olduğu kadar çok fazla değildi. Açıktan büyüklerimiz sokaklarda bir top alarak oyun oynarlardı. Ayrıca arkadaşlarıyla beraber çeşitli eşyalar ve evcilik oyunu da oynarlardı. Büyüklerimiz in oyuncakların arasında tahtadan yapılmış oyuncaklar da vardı. Tahtadan yapılmış olan arabalar oyuncaklar büyüklerimizin oynadığı oyuncaklar arasında örnek olarak verilebilir. Ayrıca kız çocuklarına yapılmış olan bezden bez bebeklerde büyüklerimizin oynadığı oyuncaklar arasında yer alıyor. Eskiden günümüzde olduğu kadar oyuncaklar çok fazla değildi. Çocuklar sahip oldukları oyuncakları çok sever korur hatta kardeşlerine bırakırlardı

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.