Ders Notları

Büyüyünce hangi alanda ülkenize ve insanlığa hizmet etmek istersiniz?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Büyüyünce hangi alanda ülkenize ve insanlığa hizmet etmek istersiniz? Aşağıya yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüyünce hangi alanda ülkenize ve insanlığa hizmet etmek istersiniz? Aşağıya yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Büyüdüğümde tıp alanında kendimi geliştirerek ve  çok iyi bir doktor olarak ülkemizdeki insanları kanser hastalığından  kurtarmak isterim.


Büyüyünce hangi alanda ülkenize ve insanlığa hizmet etmek istersiniz? Aşağıya yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Herkesin büyüyünce olmak istediği bir meslek grubu vardır. Bu fikirler büyüdükçe ve hayat şartlarına göre değişebilir. Benimde olmak istediğim alan mühendisliktir. Bilişim alanında kendimi geliştirerek , bilgisayar  mühendisi olmak isterim. İnsanların hayatını kolaylaştıran uygulamalar tasarlardım ve bilgilenmeleri için İnternet siteleri kurardım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatanını seven ve derslerinde başarılı öğrenciler ileride geleceği parlak mesleklere sahip olabilirler.eğer böyle bir mesleğe sahip olabilseydi öncelikle ülkemizi teknolojik alanda geliştirmeyi düşünürdük. Diğer ülkelerin teknolojileri de yaptıkları yenilikleri yetişmek için bizlerde yeni icatlar ve buluşlar yapardık. Örneğinahastalığının tedavisi ve aşısı bulunmayan hastalıkları aşı ve tedavi bulmak için çalışmalar yapabilirdik.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.