Ders Notları

Büyüyünce hangi mesleği yapmak istiyorsunuz. Niçin? Açıklayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Büyüyünce hangi mesleği yapmak istiyorsunuz. Niçin? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüyünce hangi mesleği yapmak istiyorsunuz. Niçin? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ben büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Öğretmen olmak bence bu Dünya’ nın en değerli mesleği. Çünkü fidan gibi yeni bir nesil sizin ellerinizden yetişecek ve ülkenin geleceğini sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler oluşturacak.


Büyüyünce hangi mesleği yapmak istiyorsunuz. Niçin? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ben büyüyünce doktor olmak istiyorum. Sağlık bu hayatta en değerli varlığımız denebilir. İnsanın sağlığı olmadıkta sonra ne bedenen ne ruhsal rahat değildir. Bu yüzden insanlar şifa vesilesi olmak ve onların iyi olması için uğraşmak benim hayalim.

Ben büyüyünce mühendis olmak istiyorum. Yeni yeni tasarım ve icatlar peşinde koşmak, hayalimdeki aletleri yapmak ve ülkemizin geleceği adına yapılan en büyük yatırımları elde etmek benim hayalim.

Ben büyüyünce mimar olmak istiyorum. Hayalimde yeni Dünya şekillerine uygun harika yapılar var. Onları hayata geçirmek ve harika binalara imza atmak istiyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Büyüdüğümüz zaman seçeceğin meslek özellikle sevdiğim meslek olmalıdır. İnsanın yetenekleri becerileri farklı olduğu için bu konuda kendini geliştirmesi ve buna yönelik bir şekilde mesleğini seçmesi elbette ki o alanda başarısını arttırır. Ayrıca sevdiğimiz bir büyüğümüzün mesleğini de yapmak isteyebiliriz çevremizde gördüğümüz doktor öğretmen hemşire polis gibi temel meslekleri özenerek ve sevdiğimiz insanların yapmış olduğu bu meslekleri bizlerde yapmak isteriz. Önemli olan insanın yaptığı işte başarılı olması ve o işi severek yapması ve becerilerine yatkın olmasıdır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.