Çalışmalarıyla nitelikli insan gücünün özelliğini taşıyan kişilere çevrenizden örnekler yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Çalışmalarıyla nitelikli insan gücünün özelliğini taşıyan kişilere çevrenizden örnekler yazınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışmalarıyla nitelikli insan gücünün özelliğini taşıyan kişilere çevrenizden örnekler yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çalışmalarıyla nitelikli insan gücünün özelliğini taşıyan kişilere çevrenizden örnekler yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çalışmaları ile Nitelikli insan gücünün özelliğini taşıyan kişilere çevremizden örnek vermek gerekirse günümüzde görev yapan polislerimiz öğretmenlerimiz ve mühendislerimizin örnek verebiliriz.

Polislerimiz öğretmenlerimiz mühendislerimiz gibi mesleğine sahip çıkan ve mesleğin gerektirdiği özelliklere sahip olan bu kişiler en iyi şekilde mesleğinin gereksinimini karşıyarak ihtiyaç duyulan verimin en fazlasını vermektedir.


Çalışmalarıyla nitelikli insan gücünün özelliğini taşıyan kişilere çevrenizden örnekler yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Çalışmalarıyla Nitelikli insan gücünün özelliği taşıyan kişiler bir işte en iyi şekilde yaparak en fazla verimi veren ve iş konusunda en fazla bilgiye sahip olan kişiler olarak ifade edilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde ve dünyada sürekli olarak Nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyulmakta bazı alanlarda ise Nitelikli insan gücünün olmaması sonucunda mekanizma çok yavaş ilerlemektedir.

Bunun için ülkemizin lise yıllarından itibaren kaynakçılık Madencilik mobilyacılık polislik askerlik öğretmenlik gibi mesleklerin gerektiği bilgileri en iyi şekilde insanlara vermesi gerekmektedir.

Bu bilgilerin verilmesi sonucunda İnsan kendi yapısına uygun en iyi şekilde en uygun mesleği seçmesi o mesleğin var olduğu özelliklere sahip olması sonucunda hemen hemen bütün alanlarda Nitelikli insan gücüne sahip olacaktır. Bu da bize ve ülkemize ve vatandaşlara bir işte en fazla almaya gelecek verimi vererek daha iyi ve daha iyi çalışma ortamlarının sağlanmasına yardımcı olacaktır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Çalışmalarıyla nitelikli insan gücünün özelliğini taşıyan kişilere çevrenizden örnekler yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!