"Çalışmanın Önemi" Hakkında Konuşunuz. | Forum Sayfa Cevapları

“Çalışmanın Önemi” Hakkında Konuşunuz.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe “Çalışmanın Önemi” hakkında konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Çalışmanın Önemi” hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Günlük hayatta bir bireyin başarılı olabilmesi için çalışmanın öneminin büyük olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Bir kişi gelecek de başarılı olabilmesi için hayatını planınız iş şekilde çalışarak geçirmesi ve hedefleri doğrultusunda çalışarak istediği ve olmak istediği yerlerde ihtiyaca doğru kendini geliştirerek gelecek hayatta başarılı olması topluma ve milletine ve Devleti’ne iyi bir birey olması gerekmektedir.


“Çalışmanın Önemi” hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Toplum içerisinde çalışmanın önemi hakkında yapılan araştırmalar sonucunda bizlerin sürekli olarak hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya önem vermemiz gerektiği ifade edilebilir.

Çalışmanın önemli olması ve çalışmanın verimli geçebilmesi açısından sürekli olarak bir konu hakkında veya bir meslek sahibi olabilmek için çalışan kişilerin planlı ve düzenli bir şekilde çalışması gerektiğini ifade etmek gerekir.

Ayrıca çalışmanın önemi ve planlı bir şekilde çalışarak elde ettiğimiz birikimi istediğimiz ve çabaladığımı bölüm veya meslekler doğrultusunda ihtiyaç duyulan mesleğin veya işin özelliklerine göre de kendimizi geliştirerek devlete ve millete ve ailenize yararlı bir birey olmamız gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“Çalışmanın Önemi” Hakkında Konuşunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!