Ders Notları

Camilerin toplumsal açıdan ne gibi işlevi vardır? Örnekler veriniz.

6. Sınıf Din Kültürü Camilerin toplumsal açıdan ne gibi işlevi vardır? Örnekler veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Camilerin toplumsal açıdan insanları bir araya toplayarak ortak anılar, değerler ve birlik beraberliğe sebep olması, insanları toplumsal ahlakı sağlayan dine davet etmesi, Kuran eğitimi gibi eğitimlerin bu alanlarda yapılıyor olması örnek olarak verilebilir.



 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Özellikle Ramazan aylarında dolup Taşan camidere islam dini açısından oldukça önemli olan mekanlar olarak bilinmektedir Ramazan ayında sabah namazı öğle namazı ikindi namazına akşam namazı ve yatsı namazını cemaatle kılınması burada kur’an-ı Kerim okuması Ayrıca tesbihatlar dua edilmesi oldukça yapılan ibadetler arasında yer alır özellikle yatsı namazından sonra oruç tutan Müslümanlar ve ibadet etmek isteyen Müslümanlar teravih namazının cemaatle karlar teravih namazının hikmeti ve sevabı oldukça büyüktür burada dualar edilir niyetleri oruçların cevapları anlatılır sohbetler eşliğinde Ramazan konularak büyük ibadetler bu da yapılır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.