Ders Notları

“Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları söyleyiniz.

6. Sınıf Türkçe “Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çanakkale sözcüğünün zihnimizde yaptığı çağrışımları örnek verecek olursak Milli Mücadele bağımsızlık özgürlük Mustafa Kemal Atatürk şehitlerimiz Seyit Onbaşı  gibi kelimeler konusunda çalışma yapmaktadır.


“Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çanakkale sözcüğünün zihnimizde yaptığı çalışırlar bizlere Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliği Türk ulusunun bağımsızlığı türküyü vatanını ne kadar sevdiğimi milli mücadeleyi kahraman şehitlerimizi ve kahraman kadınlarımızı gibi birçok konuda zihnimizde çağrışımlar yaparak bizlerin Nasıl güçlü bir millet olduğumuzu göstermektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çanakkale denilince aklımıza Çanakkale cephesi ve Çanakkale zaferi gelmektedir. Düşmanların dört bir yanından saldırmış olduğu önemli cephelerden biri olan Çanakkale cephesi askerler ve Türk toplumu sayesinde düşmanların geçişi engellenmesi ve elde edilen başarı destan olmuştur. Çanakkale cephesinde başarılı fikirleri ve başarılı hamleleri ile bilinen bir diğer komutanda Mustafakemalpaşa Iğdır. Çanakkale geçilmez olduğunu Türk toplumu vermiş olduğu milli mücadele düşmanlara kanıtlamıştır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.