Ders Notları

Canlılar kendine benzer bireyleri nasıl meydana getiriyor olabilir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Canlılar kendine benzer bireyleri nasıl meydana getiriyor olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Canlılar kendine benzer bireyleri nasıl meydana getiriyor olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Canlılar kendine benzer özellikteki canlıları üreme sayesinde gerçekleştirilen. Anne ve babadan gelen genler üreme hücreleri sayesinde yavrularına geçer. Dünya üzerindeki canlıların nesillerinin devam etmesi üreme sayesindedir.


Canlılar kendine benzer bireyleri nasıl meydana getiriyor olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Canlılar kendine benzer yeni bir canlı oluşturabilme için üremesi gerekir. Üreme yumurtanın çekirdeği ve sperm çekirdeğinin birleşmesi ile meydana gelir. Bu olaya döllenme denir.

İnsanlarda ergenlikten itibarenmayoz bölünme ile  üreme hücreleri oluşmaya başlar. Üreme hücreleri sayesinde anne ve babanın kalıtsal özellikleri nesilden nesle aktarılır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Canlılar üreme sistemi ile kendine benzer cadıları oluşturmaktadır. Canlılar sahip oldukları kender sayesinde üreme işleri sayesinde kendine ben sana olan canlıları meydana getirdiği bilinmektedir bu doğal bir dongu olarak değerlendirilebilir. Canlılar yürüyerek çoğalır ve yaşamlarını sürdürebilirler canlılar üreme esnasında sahip oldukları kenar ve özellikleri yavrularına ve üretmiş olduğu canlılara verebilirler. Okuldaki bilgilerle üremenin canlılar arasındaki yeri ve önemini daha yakın bir şekilde alma imkânına sahip oldum sizlere çok teşekkür ederim sana cevaplarını zarar zaman beğenerek takip ettiğimi söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.