Ders Notları

Canlılar neden beslenme ihtiyacı duyarlar?

4. Sınıf Fen Bilimleri Canlılar neden beslenme ihtiyacı duyarlar? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Canlılar neden beslenme ihtiyacı duyarlar? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bütün canlılar hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerekli olan enerjiyi almak için beslenmeye ihtiyaç duyarlar.


Canlılar neden beslenme ihtiyacı duyarlar? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Besinler canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli enerjiyi almaları için büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar, hayvanlar gibi bütün canlılar sürekli olarak beslenmek zorundadır.

Beslenmedikleri durumlarda ise gerekli besinleri ve enerjiyi almadıkları için zayıf düşerler ve zarar görür. İşte bu nedenle hayatımızın devamı için besin almak zorundayız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için gerekli olan enerjiye büyümeye çoğalmaya ve çalışmaya ihtiyaç duydukları besinleri alarak yaşarlar. Hayvanlar insanlar ve bitkiler yaşamlarını sürdürebilmek için doğada bulunan yiyecekleri ve içecekleri tüketirler. Bir insan yeterince beslenemediği zaman yaşamsal fonksiyonlarını ve enerjisine kaybedebilir. Çok eski zamandan itibaren insanlar beslenmeyi demen ihtiyaçlardan biri saymıştır. Aynı şekilde bitkiler ve hayvanlar da yaşamlarını sürdürebilmek için ayrıca yaşamsal diğer fonksiyonlarını devam ettirmek için beslenmeye ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Biz insanlar yaşamımızı sürdürmek için beslenmeye barınmaya sağlık haklarımızı kullanmaya çoğalmaya ihtiyaç duyarız

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.