Cep telefonuyla konuşulması hangi durumlarda sizi rahatsız eder?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Cep telefonuyla konuşulması hangi durumlarda sizi rahatsız eder? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Cep telefonuyla konuşulması hangi durumlarda sizi rahatsız eder? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Biriyle konuştuğum zaman karşıdaki kişinin beni dinlerken telefonla konuşması ,uyuduğum zaman yüksek sesle veya sessizliğin olması gereken bir ortamda telefonla konuşulması beni rahatsız eder.


Cep telefonuyla konuşulması hangi durumlarda sizi rahatsız eder? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Uyuduğum veya kendini yorgun hissettiğin zamanlarda dinlenmeye çekildim anda kişilerin yanımda önemli bir mesele olmadan veya yüksek sesle telefonla konuşması beni rahatsız eder.

Bir insanla bir meseleyi konuşurken telefonla ilgilenmesi veya konuşması,  birini ziyarete gittiğim zaman benimle ilgilenmek yerine benden izin almadan veya çok önemli olmadan telefon görüşmesi yapmaya çekilmesi beni rahatsız eder.

Otobüs gibi toplu taşıma araçlarında ,insanların yüksek sesle gereksiz konuşmalar yapması veya toplantı konferans gibi sessiz olup konuşmacıyı dinlemeniz gerektiği anda orada bulmak işlerin telefon görüşmesi yaparak dikkatimi dağıtması beni rahatsız eder.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Cep telefonuyla konuşulması hangi durumlarda sizi rahatsız eder?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Telefonla konuştuğumu zaman telefon konuşmaların çok fazla ve uzun sürmesidir rahatsız edebilir Ayrıca telefonla iletişim kurduğumuz kişiliğimizi dinlememesi ve anlamaması ya da telefonun şebekesini çekmemesi ya da telefonda herhangi bir arıza olması iletişim kurduğumuz zaman bir de sorunlar yaratabilir ve bizi sıkabilir üzebilir. Telefon en önemli iletişim araçlarından biridir görüntülü konuşmak sesli mesaj atmak ve kısa mesaj atarak testi iletişim yollarını telefonu nasıl alırız telefonla konuşmalarımızı anlaşılır kısa ve özlü sözlere tamamlamalı telefonun yaymış olduğu halde son sebebiyle konuşmalarımızı uzun ve gereksiz yere uzatma malıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!