Çevremizdeki hangi ortamlarda şiddeti yüksek sesler, hangi ortamlarda şiddeti düşük sesler vardır? | Forum Sayfa Cevapları

Çevremizdeki hangi ortamlarda şiddeti yüksek sesler, hangi ortamlarda şiddeti düşük sesler vardır?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Çevremizdeki hangi ortamlarda şiddeti yüksek sesler, hangi ortamlarda şiddeti düşük sesler vardır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevremizdeki hangi ortamlarda şiddeti yüksek sesler, hangi ortamlarda şiddeti düşük sesler vardır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Çevremizde birçok sesler kulağımıza gelmektedir bulunduğumuz yerin yoğunluğuna göre sesler biz de rahatsızlık verebilir.

Şehrin ortasında kalabalıkların bulunduğu yerlerde oturuyorsak yüksek seslerin olduğu yerlerde izdir. Trafik insanların sesleri şantiyeler yol çalışmaları havaalanlarına yakın yerler yüksek sesli yerlerdir düşük ses değerleri şehirlerden uzak daha kırsal daha köy hayatı ormanlık alanlar sahiller yalıtılmış evler hastaneler iş yerleri gösterilebilir.


Çevremizdeki hangi ortamlarda şiddeti yüksek sesler, hangi ortamlarda şiddeti düşük sesler vardır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Çevremizden birçok ses bizim kulağımıza gelmektedir. Kulağımızda işittiğimiz sesler şiddetine göre farklılıklar göstermektedir.

Seslerin gürültü haline gelmesi ses kirliliğine sebep olmaktadır. Ses kirlilikleri insan üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Ses kirliliğinin olduğu yerlerde insanlar duymakta zorluklar çeker. Başta ağrı kulaklarda uğultu ve çınlama gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Yüksek sesin olduğu alanlar şehrin kalabalık caddeleri trafiğin yoğun olduğu yerler inşaat şantiye alanları fabrikalar imalathaneler yol çalışması yapılan yerler ve de hava alanları gösterebilmektedir.

Sesin bizi daha az rahatsız ettiği yani düşük seslerin olduğu yerler kalabalıkların olmadığı insanların yoğunluğunun az olduğu yerlerdir. Ormanlar parklar yeşillik alanlar hastaneler yalıtılmış ev ve iş yerleri bunlara örnek gösterilebilir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevremizdeki hangi ortamlarda şiddeti yüksek sesler, hangi ortamlarda şiddeti düşük sesler vardır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak