Ders Notları

Çevremizdeki varlıkların görünüşlerini, renklerini, seslerini, kokularını, sert veya yumuşak olmalarını, tatlarını nasıl algılarız?

3. Sınıf Fen Bilimleri Çevremizdeki varlıkların görünüşlerini, renklerini, seslerini, kokularını, sert veya yumuşak olmalarını, tatlarını nasıl algılarız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevremizdeki varlıkların görünüşlerini, renklerini, seslerini, kokularını, sert veya yumuşak olmalarını, tatlarını nasıl algılarız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizde var olan görünüşleri gözlerimizle renkleri gözlerimizle sesleri kulaklarımızla kokuları burnumuzla sert mi yumuşak olan maddeleri ise Derimiz ile beraber tatları dilimizle kolay bir şekilde anlamamız mümkün olacaktır.


Çevremizdeki varlıkların görünüşlerini, renklerini, seslerini, kokularını, sert veya yumuşak olmalarını, tatlarını nasıl algılarız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizdeki varlıkların görünüşlerini renklerine seslerini kokularını sert ve yumuşak olanlarda tatlarını beş duyu organımıza kolay bir şekilde anlayabiliriz.

Çevremizdeki varlıkların görünüşlerini gözlerimizle renklerini gözlerimizle sert ve yumuşak olduklarını derinlikle tatlarını dilimizle seslerini ise kulaklarımızla kolay bir şekilde algı almamız mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevremizde bulunan katı sıvı gaz maddelerin farklı özelliklerini farklı yapılarını farklı biçimlerini ve doğada bulunan hallerini dokunarak gözlemleyerek tadarak veya algılayarak ait ayırt edebiliriz. Çevremizde bulunan katı maddelerin belirli hacimleri ve belirli şekilleri olduğu için yiyebileceğimiz besinleri tadarak ve görerek yemeyeceğim iz besinleri ise dokunarak ve algılayarak renk koku şekil gibi özelliklerini ayırt edebiliriz. Ayrıca birçok maddeyi tartarak da farklı programlarda olduklarını gözlemlemek mümkündür. Birçok maddeyi farklı özelliklerde bulunabilir. Örneğin sıvı maddeler katı maddelerden farklı olarak bulundukları kabın şeklini alır ve kokularına ve renklerine göre değişebilir ler. Gaz maddeler ise koku ile hissedilen çok fazla görülmeyen ve bunlara örnek olarak soluduğumuz hava evimizde kullandığımız piknik tüpü arabamızda kullandığımız benzin ve mazot örnek olarak verilebilir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.