Ders Notları

Çevremizdeki yumuşak maddelere örnekler verelim.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çevremizdeki yumuşak maddelere örnekler verelim. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevremizdeki yumuşak maddelere örnekler verelim. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Çevremizdeki yumuşak maddelere örnekler; Oyun hamuru, ekmek hamuru, erimiş tereyağı, pamuk, yün, pelüş oyuncak, çorap.


Çevremizdeki yumuşak maddelere örnekler verelim. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yumuşak maddeler kolayca şekil alan maddelerdir. Bu maddeleri kişiler çok rahat bir şekilde başka şekillere sokabilir. Sert cisimler ise ancak daha büyük bir gücün etkisi ile şekil alabilir. Bu katı sert cisimler; demir, duvar gibi maddelerdir. Yumuşak cisimlere örnekler ise; çorap, bez bebek, yün, pamuk, yastık , oyun hamuru olabilir. Kurabiye ekmek hamurları gibi hamurlarda yumuşak nesnelere birer örnektir. Annelerimiz bu yumuşak hamurlara şekil vererek bizlere yiyecekler hazırlarlar. Pamuk ve yünde yumuşak nesnelerdendir. Bu yumuşak nesneler bazen yastığın bazen de bir oyuncak bebeğin bazende bir minderin içerisinde olabilir. Pamukta kolayca şekil alabilen yaralanmalar gibi  durumlarda kullanılan nesnedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevremizde gördüğümüz meyveler genellikle dış kısımları yumuşak olarak bilinen ürünlerdir. Ayrıca süngerler yumuşak maddelere örnek verebilirler. Annelerimizin bize gidilmiş olduğu günlük kıyafetler de yumuşak maddelere örnek olarak verilebilir. Genellikle annelerimizin yoğunmuş olduğu hamur web oynamak için kullandığımız sentetik oyun hamurları da yumuşak maddelere örnek verilebilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.