Ders Notları

Çevremizden düşük ve yüksek şiddette ses çıkaran varlıklara örnek verelim.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çevremizden düşük ve yüksek şiddette ses çıkaran varlıklara örnek verelim. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevremizden düşük ve yüksek şiddette ses çıkaran varlıklara örnek verelim. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizde düşük şiddette ses çıkaran varlıklar : kedi, köpek, zil, saat

Çevremizde yüksek şiddette ses çıkaran varlıklar : Arabalar, iş aletleri, matkap, dozer


Çevremizden düşük ve yüksek şiddette ses çıkaran varlıklara örnek verelim. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizde düşük şiddette ses çıkaran varlıklar : Kuş sesi, arıların sesi, ağaç sesi, cırcır böceği, kedi sesi, köpek sesi gibi örnekler verilebilir.

Çevremizde yüksek şiddette ses çıkaran varlıklar : İş makinesi, arabalar, matkap sesi, balyoz sesi, müzik sesleri, siren sesi gibi örnekler verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevremizde duyduğumuz sesler köpek kedi kuş gibi sesler düşük sesleri olarak örnek verilebilir. Ayrıca pervanenin dönmesi klima motorunun çalışması insanların bilmesi veya koşu yapması düşük seslere örnek verilebilir. İnsanların konuşması da düşük sesi örnek verilebilir. Yalnız insanlar bağırdı zaman veya Çalık attığı zaman yüksek ses olarak değerlendirebileceğimiz sesler arasına girer. Arabalar çok fazla hızlı gitmesi iş arabalarının çalışması dozerlerin matkapların hızlı bir şekilde çalışması ve onların sesi de çıkarmış olduğu kornalar da yüksek seslere örnek verilebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.