Ders Notları

Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular nelerdir?

3. Sınıf Fen Bilimleri Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular beş duyu organımız olarak ifade edilen kulak deri dil göz burun olarak ifade etmek mümkün olacaktır.


Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular beş duyu organımız olarak ifade edilen duygulardır.

Dilimizde tatları kulaklarımızla sesleri derimizde yumuşak ve sert maddeleri gözlerimizle renklerini burnumuzla kokuları algılayarak çevremizde var olan her şeyi kolay bir şekilde algılamamızı sağlayan duyu organlarımızdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevremizde bulunan kokuları algılamak çevremizde bulunan cisimlere görmek çevremizde bulunan birçok olayı hissetmek ve kavramak Ayrıca duymak beş duyu organımız sayesinde olmaktadır. Beş duyu organlarımızdan biri olan dokunma mızı hissetmemize ve vücudumuzu çevre çevre sararak vücudumuzu koruyan doku organımız olan deri sağlığı ve bakımı yapıldığı zaman en önemli duyu organlarımız arasında yer alır. Duyu organlarımızın hepsinin farklı işlevleri vardır. Duyu organlarımızın sağlığını korumak sağlıklı yaşamaktan gelir. Gözlerimiz kulaklarımız burnumuz dilimiz dinimiz hepsi bizim için ayrı işlevler yaparak günlük hayatımızda çevremizi algılamamız a çeşitli yaşam fonksiyonlarını yapmamıza yardımcı olan en önemli organlarımız arasında yer alır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.