Çevrenizde bulunan ya da seyahatlerde görmüş olduğunuz tarihî, doğal veya turistik yerlerle ilgili araştırma yaparak bilgi toplayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Çevrenizde bulunan ya da seyahatlerde görmüş olduğunuz tarihî, doğal veya turistik yerlerle ilgili araştırma yaparak bilgi toplayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çevrenizde bulunan ya da seyahatlerde görmüş olduğunuz tarihî, doğal veya turistik yerlerle ilgili araştırma yaparak bilgi toplayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde bulunan ya da seyahatlerde görmüş olduğunuz tarihî, doğal veya turistik yerlerle ilgili araştırma yaparak bilgi toplayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  Çevremizde bulunan seyahat sonucunda görmüş olduğumu doğal ve turistik yerleri Örnek vermek gerekirse Balıklıgöl en güzel örneklerden bir tanesi olacaktır.  Balıklıgöl Hazreti İbrahim Aleyhisselam’ın ateşe atıldığı ve burada Allah’ın lütfuyla ateşin suya dönüştü ve balıkların bulunduğu ve burada doğmuş olduğu yeri ifade etmektedir. Balıklıgöl gerekse şifalı su ile gerekse tarihi güzelliği ile beraber ülkemize ve İslam tarihine çok güzel örneklerinden bir tanesidir .


Çevrenizde bulunan ya da seyahatlerde görmüş olduğunuz tarihî, doğal veya turistik yerlerle ilgili araştırma yaparak bilgi toplayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :  Çevremizde bulunan ya da seyahatler ile görmüş olduğumuz tarihi ve doğal ve turistik yerlere en güzel örneklerden bir tanesi Ayasofya olarak örnek verilebilir.

Ayasofya Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethetmesi sonucunda cami olarak dönüştürülmesi ve ibadete açılması İslam tarihi ve Türk tarihi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Gerek mimarisiyle gerek tarihi eserleri ile gerekse bulunmuş olduğu Muazzam mimarisi ile beraber Ayasofya Camii bizlerin gücünü mimarisini tüm dünyaya kanıtlamıştır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizde bulunan ya da seyahatlerde görmüş olduğunuz tarihî, doğal veya turistik yerlerle ilgili araştırma yaparak bilgi toplayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!