Ders Notları

Çevrenizde gözlemlediğiniz duyu organları kusurları nelerdir? Bu kusurların giderilmesiyle ilgili hangi teknolojik ürünlerden yararlanılıyor?

6. Sınıf Fen Bilimleri Çevrenizde gözlemlediğiniz duyu organları kusurları nelerdir? Bu kusurların giderilmesiyle ilgili hangi teknolojik ürünlerden yararlanılıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde gözlemlediğiniz duyu organları kusurları nelerdir? Bu kusurların giderilmesiyle ilgili hangi teknolojik ürünlerden yararlanılıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar, duyu organlarına doğuştan sahiptirler. Bu duyu organları doğuştan veya zaman içerisinde kusurlu hale gelebilmektedir. Bu kusurlar, işitme, görme ve deri lekeleri sayılabilir.


Çevrenizde gözlemlediğiniz duyu organları kusurları nelerdir? Bu kusurların giderilmesiyle ilgili hangi teknolojik ürünlerden yararlanılıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Duyu organlarımız çevreyi algılamamız ve anlamamız için insanın doğuşundan kazandığı hissetme duyularıdır. Duyu organlarımız doğuştan veya sonradan kusurlu hale gelebilir.

Bu engelleri ortadan kaldırmak için teknolojik aletler den yararlanılarak gönderilebilmektedir. Çevremizde gözlemlediğimiz duyu organları kusurları, göz kusurları, işitme engelleri, deri lekeleri gibi kusurları sayılabilir.

  1. Görme bozukluklarını gidermek için numaralı gözlüklerden
  2. İşitme engellerini gidermek için işitme cihazlarından
  3. Deri lekelerini gidermek içinde dermatoskop  cihazından yararlanılır.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde ve günlük hayatımızda kullanmış olduğunuz duyu organlarımızın bazı işlevlerini saymak istediğimiz zaman öncelikle gözümüz sayesinde kitap okuyabilir televizyon izleyebilir dışarıda gezebilir ve çeşitli günlük işlerimizi yapabiliriz. Kulaklarımız sayesinde dışarıdan gelen sesleri duyabilir biriyle konuştuğumuz zaman sesleri rahat bir şekilde anlayabiliriz Ayrıca derimiz sayesinde dokunsal tüm işte evlerimize yapabilir dokunarak hissedebilir ve gözlerimize görmesek de dokular birçok maddeyi ayırt edebiliriz dilimiz sayesinde ağzımıza aldığımız besinlerin tatlı ekşi tuzlu ve acı olarak ayırt edebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.