Ders Notları

Çevrenizde sürekli ilaç kullanması gereken kişiler olup olmadığını araştırınız.

3. Sınıf Türkçe Çevrenizde sürekli ilaç kullanması gereken kişiler olup olmadığını araştırınız. Bu kişilerin ilaç kullanmalarını gerektiren rahatsızlıklarını öğreniniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde sürekli ilaç kullanması gereken kişiler olup olmadığını araştırınız. Bu kişilerin ilaç kullanmalarını gerektiren rahatsızlıklarını öğreniniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizde sürekli olarak ilaç kullanması gereken kişiler vardır. Sürekli olarak ilaç kullanması gereken kişilere örnek vermek gerekirse Meğer Diyabet hastası olan komşumuz sürekli olarak şeker iğnesi vurmak zorunda ve gerekli olan ilaçlarının günlük aynı saatte alması ve beslenmesine dikkat etmesi gerektiğini ifade edebilirim.


Çevrenizde sürekli ilaç kullanması gereken kişiler olup olmadığını araştırınız. Bu kişilerin ilaç kullanmalarını gerektiren rahatsızlıklarını öğreniniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizi sürekli olarak ilaç kullanması gereken birçok kişi olduğunu söylemek doğru olacaktır. Çevremizde sürekli olarak ilaç kullanması gereken kişilerin rahatsızlıklarına Örnek vermek gerekirse diyabet hastalığı tansiyon hastalığı sinirsel hastalıklar gibi birçok hastalık Bunlara örnek verilebilir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. On beş tatil olmuş iki kardeş Aneane ve babaanne sinin yanına gitmiş ve çok yemek yedikleri için hasta olmuş

  2. Çevremizde birçok insan sürekli ilaç kullanabilir. Genellikle tedavisi zor olan veya tedavisi olmayan hastalıklar da sürekli ilaç kullanılmaktadır. Çevremizde genellikle büyüklerimiz devamlı ilaç devamlı ilaç kullanan insanlarda genellikle doktora sık gider ve ilaçlarının raporunu alırlar. Annemiz babamız dedemiz nedeni sürekli ilaç kullanabilirler. Kullanılan bu ilaçlar düzenli bir şekilde alındığı zaman hastalığın tedavisi için gerekli olan iyileşme sürecini hafifletir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.