Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu? | Forum Sayfa Cevapları

Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu? Düşüncelerinizi paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu? Düşüncelerinizi paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çevremizde tarihi ev ya da Eskiden kalmış eşyaların olduğu Doğrudur Bunlar devlet tarafından ve vatandaşlarımız tarafından en güzel şekilde korunmakta ve tarihte atalarımızın bize bırakmış olduğu mimari güzelliklerin nesilden nesile aktarılması sağlanmaktadır.


Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu? Düşüncelerinizi paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Çevremizde tarihi ev ya da Eskiden kalmış eşyaların bulunduğu ortamlar vardır.

Çevremizde var olan bu tarihi eserler bazı zamanlarda olsa da bazı tarihi eserlerimiz insanlar tarafından tahrip edilmiştir.

Ancak çevremizde var olan bu tarihi eserlerin bize geçmişten bu topraklarda yaşamış olan medeniyetlerin eseri olan mimari özellikleri orunması ve İnsan eli ile tahrip edilmemesi için devlet eliyle ve toplum içerisinde en iyi şekilde muhafaza edilmesi ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini Aklımızın bir köşesinde not edinmemiz gerekir.

Ancak bu şekilde çevremize var olan tarihi güzellikler nesilden nesile aktarılarak geçmiş dönemler hakkında ve mimari özellikler hakkında en iyi bilgileri edinebiliriz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizde tarihî ev ya da eskiden kalmış eşyalar var mı? Bunlar korunuyor mu?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!