Çevrenizde yaşayan hayvanlara örnekler veriniz.


Turkce Ogretmeni

3. Sınıf Türkçe Çevrenizde yaşayan hayvanlara örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde yaşayan hayvanlara örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çevremde kedi ,köpek ,kuş ,fare ,karınca ,hamam böceği ,sinek , sivrisinek ve bazı haşeratlar bulunmaktadır.


Çevrenizde yaşayan hayvanlara örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İçinde bulunmuş olduğumuz çevre daha çok şey gelişen bir yapıya sahip olduğu için çok nadir inek koyun tavuk gibi hayvanlar bulunmaktadır. İnsanlar bu hayvanların beslendikleri yerde kötü kokular yayıldığı için kendi evlerine yakın mekanlarda onları istememektedir. Bu yüzden bu hayvanlar şehirsel alanlarda belli kısımlardadır. Benim bulunmuş olduğum çevrede en çok gördüğüm hayvanlar; kediler ,köpekler, kuşlar ve nadir olarak sinek ,sivrisinek ,arı ve bazı haşeratlardır. Piknik yapmak için yeşil alanlara gittiğimiz zaman orada daha farklı kuş türleri ve böcek türleri görmekteyiz.Piknik yapmak için yeşil alanlara gittiğimiz zaman orada daha farklı kuş türleri ve böcek türleri görmekteyiz . İnsanlar haşeratları evlerinde istemedikleri için böyle bir durum olduğunda hemen ilaçlama yaparlar. Bu yüzden görülen hayvanlar az sayıdadır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizde yaşayan hayvanlara örnekler veriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çevremize şöyle bir baktığımız zaman çevremizde görmüş olduğumuz hayvanların başındaki ettiği köpek serçe güvercin kelebek arı sinek karınca gibi hayvanlara örnek olarak verebiliriz. Hayvanlar çok özel varlıklardır hayvanlara zarar vermek doğru bir davranış değildir hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak insanlık görevimizdir hayvanlar bizler de bir arada yaşadığı için her zaman olarak nazik ve kibar bir şekilde yaklaşmalı onlara zarar verecek veya korkutacak davranışlardan uzak durmalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!