Çevrenizde yer alan doğal varlık, tarihî mekân, nesne ve eserleri araştırınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çevrenizde yer alan doğal varlık, tarihî mekân, nesne ve eserleri araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde yer alan doğal varlık, tarihî mekân, nesne ve eserleri araştırınız. konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :Doğal varlık, Peri bacaları, Tarihî mekân,  tarihî eser, Sultan Ahmet Camii dir. Bu eserler bizlere yıllar önce atalarımızdan kalmıştır.


Çevrenizde yer alan doğal varlık, tarihî mekân, nesne ve eserleri araştırınız. konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Doğal varlık, Peri bacaları, Tarihî mekân,  tarihî eser, Sultan Ahmet Camii dir. Peri bacaları yağmurun sıkca yağdığı ve aynı zamanda kum rüzgarının da etkisi ile oluştuğu bir doğal varlıktır. Ayasofya  Roma İparatorluğu zamanında kilise olarak kullanılan günümüzde ise müze olarak kullanılan bir mekan dır. Sultan Ahmet Camii  adı üstünde adını Sultan Ahmet ten almıştır Sultan Ahmeti padişah olduğu yıllarda yapılmış bir mirastır. Günümüzde hala ibadethanedir.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/cevrenizde-yer-alan-dogal-varlik-tarihi-mekan-nesne-ve-eserleri-arastiriniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizde yer alan doğal varlık, tarihî mekân, nesne ve eserleri araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Buse
İstanbul'da yer alan tarihi mekanları Örnek vermek gerekirse Ayasofya Cami Mihriban Cami Yerebatan Sarnıcı Kapalı Çarşı Mısır Çarşısı Anadolu ve Rumeli hisarları ibi birçok tarihi ve doğal güzellik burada yer almış birçok medeniyete yer sahipliği yapmış olarak kabul edebiliriz İstanbul'u.
Merve
Ülkemizde birçok tarihi eser bulunur. Bunların başında İstanbul'daki Fatih Sultan camisi Ayasofya camisi kardeş kız kulesi peri bacaları böreği gibi birçok doğal ve tarihi eserler dır. Tarihi eserlerin korunması amacıyla birçok müzede koruma altına alınmıştır. Ayrıca ülkemizde bulunan doğal güzellikleri bir çok örnek verilebilir. Ülkemizde yeni keşfedilmiş göbeklitepe eskiden yaşamış uygarlıkların yapmış olduğu ve burada yaşamış en eski uygarlıkların olabileceği kanıtlanmıştır. Ayrıca ülkemizde bulunan Ağrı Dağı tuz gölü gibi doğal güzellikler vardır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!