Ders Notları

Çevrenizdeki cep telefonu kullanan insanları gözlemleyiniz. Gözlem sonuçlarınızı yazıp arkadaşlarınızla paylaşınız.

3. Sınıf Türkçe Çevrenizdeki cep telefonu kullanan insanları gözlemleyiniz. Gözlem sonuçlarınızı yazıp arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizdeki cep telefonu kullanan insanları gözlemleyiniz. Gözlem sonuçlarınızı yazıp arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Cep telefonları modelin dünyanın en hızlı gelişmiş cihazların dandır cep telefonları ile artık fotoğraf çekebilir.

İnternette Gezebilir sosyal medyada paylaşım yapabilir veya FPS oyunlarını oynayabilirsiniz Online olarak oynanan Bu oyunlar insanları aynı platformda buluşturmuş ve de insanların karşılıklı yüz yüze konuşmalarını engellemektedir insanlar giderek yalnız başlarına yaşayarak telefon dünyasında yaşamaya başlamışlar Bu da teknolojinin Biz insanlara getirdi negatif yönüdür.


Çevrenizdeki cep telefonu kullanan insanları gözlemleyiniz. Gözlem sonuçlarınızı yazıp arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremde cep telefonu kullanan birçok insan bulunmaktadır. Bunlar annem babam abim Akrabalarınız komşularımız Sokağa çıktığımızda gözünüzün önüne gelen her insanda artık bir cep telefonu bulunmaktadır. Cep telefonu kullanmak hayatı kolaylaştırır insanlarla daha kolay iletişime geçebilir.

Acil bir durumda istediğin yerden arayabilirsin. Fakat son yıllarda cep telefonu insanlarda bağımlılık yapmaktadır sosyal medya arkadaşlık siteleri video izleme siteleri ve de mobil olarak oynanan oyunlar insanları etrafındakilerle ilgilenmekten çok telefonla zaman geçirmelerine sebep olmaktadır. Bu da insanların sadece telefon üzerinden görüşmelerin olduğu yeni bir durum ortaya çıkarmıştır artık çocuklar yolda oynamıyor büyükler birbirleriyle sohbet etmiyor.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Allah razı olsun ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür etmek istedim iyi çalışmalar.

  2. Merve dedi ki:

    Çevremize şöyle bir baktığımız zaman akıllı telefonlar ve cep telefonları kullanan birçok insan görüşürüz. Günümüzde aile bireylerinin her biri ayrı bir cep telefonu olduğunu gözlemleyebiliriz. Cep telefonları günümüzün teknolojik aletlerinden fazla kullanilanlar arasında yer almaktadır. Cep telefonları iletişim kurmak bilgi almak görüntülü konuşma kısa mesaj atmak Dicle alanlarda oyun ve eğlence gibi birçok etkinliğe katılmak için kullanmış olduğumuz teknolojik araç gereçleri arasında yer alır bunlar çok fazla kullanmaktayız Ayrıca sanal ortamda zaman geçirmek sana ağda birçok bilgiye ulaşmak gibi temel ihtiyaçlarımızı daha akıllı telefonlar sayesinde sağlamaktayız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.