Çevrenizdeki çiçeklerin adlarını öğrenmeye çalışın. | Forum Sayfa Cevapları

Çevrenizdeki çiçeklerin adlarını öğrenmeye çalışın.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Çevrenizdeki çiçeklerin adlarını öğrenmeye çalışın. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizdeki çiçeklerin adlarını öğrenmeye çalışın. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Ben çiçekleri çok severim. Herkes çiçekleri çok sever, Görüntüleri ile etrafa mutluluk verirler. Rengarenk çiçekler vardır. Bazılarının kokusu ise çok güzeldir. Çevremde gördüğüm çiçeklerin adları; gül, lale, karanfil, zambak, sümbül, papatyadır. Hepside birbirinden güzeldir ve çok güzel renkleri vardır.


Çevrenizdeki çiçeklerin adlarını öğrenmeye çalışın. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Ben çiçekleri çok sever ve onlara kıymet veririm . Kimsenin onlara zarar vermesini istemem. Çiçekler hem görüntü olarak hemde koku olarak çok güzeller. Bazı çiçeklerden de ilaçlar yapılır ve insanlara şifa kaynağı olur.

Çevremde birçok çiçek var. Bunların bazılarının adını biliyorum. Dünyada sayısız çiçekler ve isimleri varmış. Televizyonda ve internette bunları görebilir. Bazı et yiyen bile bitkiler varmış. Onlarda vahşi ormanlarda yaşarlar.

Çiçekler hem güzel hemde çevreye yararlıdır. Çiçekler sadece doğaya süs olarak durmazlar. İnsanlar bazen bu çiçekleri birbirlerine hediye ederler. Her çiçeğin özelliği ve görevleri birbirinden farklıdır. Birçok böcek çiçekleri ev olarak kullanır. Arılar çiçek çiçek dolaşır , onlardan topladıkları ile bal yaparlar. Ayrıca çiçekler çürüdükleri zaman, toprağa karışır ve toprağı beslerler.

Çevremde gördüğüm çiçeklerin adları; kasımpatı, nergis, nilüfer, menekşe, leylak, şebboy,  gül, lale, karanfil, zambak, sümbül, papatyadır. Hepside birbirinden güzeldir ve çok güzel renkleri vardır. Bunların bazılarının isimlerini biliyordum , Bazılarını da büyüklerime sorarak öğreniyorum. Yanımda olan büyükler eğer biliyorlarsa bana isimlerini söylüyor bende ezberliyorum.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizdeki çiçeklerin adlarını öğrenmeye çalışın.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak