Ders Notları

Çevrenizdeki doğal varlıklar ve tarihî yerlerden hangilerini gördünüz?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Çevrenizdeki doğal varlıklar ve tarihî yerlerden hangilerini gördünüz? Gördüğünüz yerlerde neler hissettiniz? Belirtiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Çevrenizdeki doğal varlıklar ve tarihî yerlerden hangilerini gördünüz? Gördüğünüz yerlerde neler hissettiniz? Belirtiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Çevremde birçok dağı ve tarihi mekanları ziyaret ettim. Dağın ve tarihi mekanların güzelliğinden ve bir tarihi üzerlerine taşımalarında çok etkilendim.


“Çevrenizdeki doğal varlıklar ve tarihî yerlerden hangilerini gördünüz? Gördüğünüz yerlerde neler hissettiniz? Belirtiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Çevremde denizler dağlar, bitki örtüsü ve kayaçları ziyaret edip onlar hakkında bilgi aldığım zaman gerçekten duanın işleyişine hayran kaldım.

Tarihi yerleri ziyaret ettiğim zaman ise onlar hakkında bilgi edindim ve yapıtların güzelliğine ve insan gücüyle yapılmasına rağmen bu kadar estetik olmasına çok şaşırdım.

Doğayı gerek doğal varlıklar olarak incelediğimde gerek tarihi yapıtları incelediğimde muhteşem bir sistem ve çok güzel bir dizayn görüyorum.

İster tarihi eserler olsun ister doğayı incelemek olsun bana büyük bir keyif ve dikkat getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde görmüş olduğunuz birçok tarihi eser ve doğal güzellikler bulunabilir tarihi eser ve doğal güzellikleri her zaman korumalı özenli bir şekilde dikkatli bir şekilde gezmeli zarar verebilmekten kaçınmalı ve elbetteki tarihimizin bir yansıması olan tarihi eserlerin iyice korumalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız. Tıpkı tarihi eserler gibi doğal eserlerin de korunması özenli bir şekilde olması ve temiz bırakılması ya da insanlar tarafından yok edilmemesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.