Çevrenizdeki insanları okumayı teşvik etmek için neler yaparsınız? | Forum Sayfa Cevapları

Çevrenizdeki insanları okumayı teşvik etmek için neler yaparsınız?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Çevrenizdeki insanları okumayı teşvik etmek için neler yaparsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizdeki insanları okumayı teşvik etmek için neler yaparsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Çevremdeki insanlara kitap okuma alışkanlığı ile ilgili şekilde tavsiyelerde bulunabilir mi?

Örneğin ilk başta dergi gazete az sayfalı kitaplarla okumaya başlayın ilk başta size çok ağır geliyorsa günde en fazla 15-20 Dakika kitap okuyun. Bu sırada başka şeylerle ilgilenmeyin kitap alıp gitmiyor size Hayaller kur durmuyorsa Bu Kitap Size uygun değildir. Sizin seveceğiniz sizi sürükleyecek kitaplar bulun her kitabı bitirmek zorunda değilsiniz. Her insan aynı türlerden zevk almaya bilir zevk alacağınız yeni bir kitap okuyun.


Çevrenizdeki insanları okumayı teşvik etmek için neler yaparsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Çevremdeki insanlara şu şekilde tavsiyelerde buluna bilirim öncelikle Gazete, dergi, roman; gibi okuyacak bireyler bulun Önemli olan; seçtiğiniz yayının size bir başlangıç sağlaması. Sakın ilk Başta çok kalın ve ağır bir kitap seçmeyin.

Başlangıçta 15 dakika  okumaya ayırın Bu 15 dakika boyunca tamamen kitaba odaklanın, başka şeyle ilgilenmeyin.  Bunu her gün tekrarlayın. Alışkanlık haline getirin.

kitaba bir türlü odaklanamıyorsanız , sıkılıyorsanız veya bitiremeyecek gibi hissediyorsanız. Bu çok normal. Birçok insan her başladığı kitabı bitiremez. İlla bitirmeye çalışmayın baskı ile  kitap okunmaz.  o kitap size göre değil demek ki sizin hoşunuza giden bir tür bulun yeni bir kitap okuyun.

Hikayeler ve romanlar da her zaman  betimlemeler vardır. Kitapta anlatılan eşyaları masanızın üzerine koyup o kitabı okurken eşyaya bakmak konsantrasyonunuzu artırabilir.

Değişen dünya alışkanlıklarına modern bir yaklaşımla da kitap okumanıza konsantre edebilir sosyal medya da kitabınızı paylaşın arkadaşlarınız dan yeni kitap önerileri vede insanların durumunuzu beğenmesi sizi kitap okumaya teşvik edecektir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizdeki insanları okumayı teşvik etmek için neler yaparsınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak