Ders Notları

Çevrenizdeki insanların gözlemlediğiniz olumlu kişilik özelliklerini açıklayınız.

4. Sınıf Türkçe Çevrenizdeki insanların gözlemlediğiniz olumlu kişilik özelliklerini açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Çevremizdeki insanların gözlemlediğim olumlu özellikleri içerisinde yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmaları, güzel ahlaklı olmaları, güzel sözler kullanmaları, ahlaklı olmaları gibi kişilik özellikleri vardır.
Bu kişilik özellikleri bizlerin toplumda güzel ve mutlu bir şekilde yaşamamızı sağlar. İşte bu nedenle güzel ahlaklı ve güzel sözler kullanan insanlar hayat içerisindeki özellikleri toplumda bizlere güç katacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Güzel ahlaka ve olumlu ahlaka sahip olan insanlar olumlu davranışlarda bulunur bunlara örnek vermek istediğimiz zaman insanların birbirine saygılı sevgili olması her zaman bir dilek karşı hoşgörülü bir şekilde yaklaşması akrabalarına arkadaşlar da ve komşularına güzel bir şekilde davranışlarda bulunması kendilerini ve birbirimizi kıracak davranışlardan ve kötülüklerden uzak durması elbette ki sorunlar karşısında uzlaş olduğunu bulan ve iyiliklerden yana olan insanlar olumlu davranışlarda bulunurlar kötülüklerden çevreye zarar veren çevreyi kirleten doğal varlıklar zarar veren insanların kötü davranışlarda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.