Ders Notları

Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat edersiniz?

7. Sınıf Türkçe Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat edersiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat edersiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizde İnsanlarla iletişim kurarken ilk olarak ne anlatmak istediğimi sade bir dille vurgu ve tonlamalarla ifade eder Ve jest ve Mimiklerin de bu konuşmamı en iyi şekilde karşımdaki kişilere iletişim kurarak anlatırım.


Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat edersiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizdeki insanlarla iletişim kurarken dikkat etmemiz gerekenlerin başında en iyi şekilde kendimizi ifade etmeli ve bu ifadeleri jest ve mimikleri mizle en iyi şekilde karşımızdaki kişi de anlatmamız büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca Çevremizdeki insanlarla iletişim kurarken sözlerimizi kötü ve zarar verecek kırıcı sözlerden uzak durarak onların duygularını incitmemeli onların hoşuna gidecek sözleri söylemeli ve en iyi şekilde dolgun sözlerle söylediklerimizi net bir şekilde karşımızdaki kişilerle ifade etmemiz en iyi iletişim yolları olarak söylenebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Karşımızdaki insanlarla konuşurken dikkat etmemiz gereken en önemli diyalog şekillerinden biri olan dinleyerek konuşmak ve konuşulduğu zaman sakin bir şekilde konuşmanın bitmesini beklemek hoşgörülü ve saygılı bir şekilde üslubunuza dikkat ederek konuşmamızı yapmak ve konuştuklarımızın karşımızdaki insanı incitmeyecek ince davranış ve ince sözlerin bulunmasına dikkat etmek olmalıdır. Anlaşabilmek için ve bir arada kalabilmek için iletişim en güzel yolu diyalog kurmaktır. Diyalog kurduğumuz zaman karşımızdaki insana kırıcı ve incitici sözlerden uzak durmalıyız onuşurken el hareketlerimize ve mimiklerimizi de dikkat etmek iletişim kurmanın en güzel yollarından biridir karşımızdaki insana dönerek ve göz teması yaparak diyaloğumuz gerçekleştirmek iyi bir iletişim için önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.